اشتراک مطالب

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۷ ثبت شده است

نفقه فرزند


یکی از تکالیفی که در خصوص فرزندان بر عهده والدین است ، پرداخت نفقه فرزندان می باشد . به نقل از سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، بر اساس قانون مدنی ، نفقه اولاد یا فرزندان در درجه اول بر عهده پدر آنها می باشد . در صورتی که پدر زنده نباشد یا قادر به تامین نفقه فرزند نباشد ، این وظیفه بر عهده جد پدری قرار می گیرد . در صورتی هم که پدر یزرگ این وظیفه را انجام ندهد ، وظیفه بر دوش مادر قرار می گیرد . در صورتی هم که مادر نتواند ، وظیفه تامین نفقه فرزند بر عده اجداد مادری قرار می گیرد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه نفقه فرزند چیست بر روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/308/نفقه-فرزند.html۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sahel ramezani

ابلاغ در دادسرا

مطرح کردن هر دعوا و شکایتی نیازمند طی یک سری مراحل و تشریفات است . به نقل از سایت آیین دادرسی دینا ، طرفین دعوی باید در طول این تشریفات بدانند پرونده شان در چه مرحله ای قرار دارد . دو طرف این دعوی این موضوع را از طریق سیستم اطلاع رسانی الکترونیکی که از طرف قوه قضاییه طراحی شده است ، پیگیری می کنند . یکی از مراجعی که افراد در آن طرح شکایت می کنند ، دادسرا است . دادسرا با ارسال ابلاغیه های دادسرا ، مراحل رسیدگی به پرونده را در اختیار طرفین قرار می دهند . ابلاغیه دادسرا تفاوتی با سایر ابلاغیه های ندارد تنها تفاوت این است که مرجع صادر کننده آن دادسرا است . برای مطالعه بیشتر درباره ابلاغ در دادسرا روی لینک زیر کلیک کنید :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/347/ابلاغیه-دادسرا.html۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sahel ramezani

عنوان دومین مطلب آزمایشی من

این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.

همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تعداد شرکت هایی که اطلاع رسانی محصولات، خدمات و رویدادهای خود را از طریق بلاگ انجام می دهند افزوده می شود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sahel ramezani

عنوان اولین مطلب آزمایشی من

این متن اولین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!

اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.

همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند. البته بدیهی است کسانی که دیدگاه های خود را در قالب هنر بیان می کنند، تاثیر بیشتری بر محیط پیرامون خود می گذارند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
sahel ramezani